El. paštas           Prisijungti

Sveikatingumo žygis

                      Įgyvendinant visuomenės sveikatos rėmimo projektą „Aktyvus ruduo“ spalio 8 d. Ukmergės r. Veprių mokykla kartu su Veprių miestelio bendruomene suorganizavo sveikatingumo žygį, kuriame dalyvavo mokytojai, mokiniai, jų tėveliai, Veprių bendruomenės nariai.

                      Žygio maršrutas prasidėjo Veprių stovykloje ir tęsėsi Veprių sveikatingumo taku - Kalvarijų keliu. Aplankyti įvairūs gamtiniai ir kultūriniai objektai – Veprių piliakalnis, Ukmergės gydytojo Abraomo Karlinskio kapo vieta, šimtametis ąžuolas, tūkstantmečio parkas su naujai atidengtu paminklu Pauliui Galaunei, besisukantis vandens malūno ratas.
                      Žygio pradžioje kiekvienam dalyviui įteiktas „Žygeivio pasas“, kuriame dalyvis galėjo žymėti savo progresą ir patirtis žygio metu. Maršrute buvo numatyti 7 sustojimai, kuriuose reikėjo atlikti tam tikrą užduotį, ją atlikus – įrašyti atsakymą į savo „Žygeivio pasą“ ir atsižymėti prie punkto paliktu dekoratyviniu skylamušiu. Visos užduotys skatino fizinį aktyvumą, savo aplinkos pažinimą: reikėjo nueiti tam tikra atkarpą „milžino pėdomis“ (naudojantis prie virvučių pritvirtintomis medinėmis lentelėmis kaip didelėmis pėdomis), suskaičiuoti kiek skulptūrų ir kiek didelių akmenų stūkso Tūkstantmečio parke, suskaičiuoti, kiek laiptelių yra piliakalnyje, sudėlioti ornamentą iš gamtoje randamų medžiagų (lapų, šakelių, akmenukų ir pan.), apibėgti keletą ratų aplink hipodromo tribūnas, eiti „pėdų taku“ dėliojant žingsnelius į nupieštas ant kelio figūras. Prie kiekvieno punkto buvo nupiešti paslaptingi ženklai, kuriuos žygio pabaigoje iššifravus atsiskleidė ištrauka iš Vytauto Mačernio eilėraščio „Rudens žodžiai“: „Koks mėlynas dangus!“.           
                      Projekto vadovė ir žygio koordinatorė Jonė Palaimaitė, išleidusi žygio dalyvius, laukė visų grįžtančių. Sugrįžusiems buvo organizuojami žaidimai lauko šachmatais, lauko kryžiukais-nuliukais, taiklumo varžybos žiedų ir skraidančių lėkščių mėtymo žaidime. Po sportinių pramogų, Veprių stovykloje bendruomenės narė, žolininkė Rasa Šimonienė pasakojo vaikams apie vaistažolių naudą žmogaus sveikatai, pristatė įdomiausius faktus apie obuolinę mėtą, kurios arbata pasivaišino visi dalyviai. Prie arbatos visi gavo paskanauti ir žirnių košės, kurią labai skaniai išvirė Jolanta Tolstova.

                      Labai džiaugiamės pavykusiu renginiu, teigiamais dalyvių atsiliepimais, padėkomis. Dėkojame visiems dalyvavusiems bei prisidėjusiems prie renginio įgyvendinimo –  Ačiū už jūsų laiką, pagalbą, teigiamas emocijas renginio metu ir po jo.